Барселона срещу Ливърпул: кога и как да гледаме полуфинал на Шампионската лига

Съдържание:

Anonim

В това, което мнозина смятат за напреднал финал, ФК Барселона и Ливърпул се срещат в сряда в първия мач от полуфинала на Шампионската лига на УЕФА със своите забележителности, за да спечелят билет за финала, който ще се играе следващия 1 Юни на стадион Wanda Metropolitano в Мадрид.

Барселона, водена от Лео Меси, идва на този решаващ мач на стадион "Камп Ноу" в каталунската столица с радостта да спечели този уикенд испанското вътрешно състезание LaLiga за осми път от 11 години и на голямо разстояние от неговата преследвачи, Атлетико де Мадрид и неговият арков съперник, Реал Мадрид. Но ако каталунският клуб доминира футбола на национално ниво от години, в Европа той не печели шампиони от 2015 г.

Англичаните кацнаха във вторник в Барселона с намерението да щурмуват враждата в Барса и да се класират за втора поредна година до финала на европейското първенство. Те загубиха миналата година в украинската столица Киев срещу Реал Мадрид. За разлика от своите съперници в сряда, Ливърпул все още се потапя в борбата за титлата във Висшата лига - английското вътрешно първенство, в което те са втори на точка от Манчестър Сити с два дни напред.

Какво: Първа лига на Шампионската лига на УЕФА

Кога: сряда, 1 май в 15 ч. ET.

Къде: стадион на Камп Ноу в Барселона.

Как да го гледате: в Univision и TNT канала, в допълнение към поточната услуга FuboTv.

Главните герои

Двамата играчи, върху които ще се съсредоточат очите на милионите фенове, които се очаква да следват играта, ще бъдат Аржентинският Лео Меси и Египет Мохамед Салах. Звездата на Барса, считана за най-добрият играч през последните десетилетия, спечели 34 титли, включително 10 испански лиги и четири шампиона с каталунския клуб. 31-годишният от Росарио стига до този мач в топ форма, след страхотен сезон, в който той е решаващ за победите на единствения отбор, с който е играл, тъй като пристигна в Барселона на 13-годишна възраст.

Надеждите на феновете на Ливърпул до голяма степен остават на гърба на Салах, който миналата година влезе в ексклузивния клуб на големите футболни звезди с грандиозно производство на голове, с които, наред с други неща, помогна да ръководи отбора си до финала на Шампионската лига срещу Мадрид. Постижение, което беше горчиво, когато преди средата на мача в Киев трябваше да се пенсионира контузен и безпомощно подпомогна поражението на своя тим.

Градският клуб на Бийтълс, един от най-популярните в света, спечели пет шампиона в своята история, същият брой като Барселона. Но последният от червените преди 14 години.

Каквото и да се случи в сряда, двата отбора ще се срещнат на двубоя на връщане на „Анфийлд“, стадион „Ливърпул“, на 7 май. Който спечели от двамата, ще играе финал срещу победителя от другия полуфинал, игран от Аякс от Амстердам и Тотхам Хотспърс от Лондон. В първия мач във вторник холандците спечелиха с 0: 1.